bastian.jpg

Bastian Schweinsteiger: Shënoi golin e tij të fundit për Manchester United atëherë bashkuar Chicago Fire

Manchester United në fakt kanë rënë dakord për të lejuar mesfushori Bastian Schweinsteiger nënshkruajë me anë MLS Chicago Fire.

Një ofertë në mes të klubeve u vendos të hënën dhe shkon përmes një klinike si dhe viza e mbrojtur.

Kapiteni i mëparshëm Germany, 32, në fakt ka autorizuar një 1 marrëveshja vit, përputhje me radhë Gazeta Chicago Tribune.

” Unë jam i trishtuar për të lënë miqtë e shumtë të mira në Manchester United,” ai deklaroi. “Megjithatë, unë jam mirënjohës klubit për lejimin mua mundësinë për të përdorur deri këtë vështirësi.”

ai përfshirë: “Unë kam marrë në fakt kënaqësi në bashkëpunim me mbikëqyrësit, lojtarë dhe gjithashtu personelit megjithatë unë duhet të të librit në sajë unike të pasuesve. Unë vazhdimisht do të kujtohet fuqinë e tyre dhe gjithashtu interesin e tyre.”

Schweinsteiger, që çoi Gjermaninë në triumfin e Kupës së Botës në 2014, ka biseduar me Chicago Fire në 2015 por zgjodhi të mbetet në United kaluara përfundimit të janarit.

Fire kërkuar mesfushorin të bashkohen me ta tani dhe gjithashtu, si Schweinsteiger nuk ishte e mundshme për të luajtur çdo lloj komponenti të konsiderueshme në United për pjesën tjetër të periudhës, klubi Old Trafford në fakt kanë aprovuar largimin e tij.

Bastian Schweinsteiger: Manchester United lejojë mesfushorin të bashkohen Chicago Fire

kohët e fundit, ai shkolluar me disa pjesëmarrës të rinj të ekipit të Bashkuara, ndërsa pjesa tjetër e planifikuar për ndeshjen e Europa Organizatës kundrejt FC Rostov.

” Në dollap me kyç, ai me siguri do të jetë një kampion i shkallës,” Mbikëqyrësi Chicago Fire Veljko Paunoviq informoi Tribune.

” Ai ende është dikush që mund të tregojnë se në këtë zonë dhe të tregojnë se sa njerëzit tanë kanë nevojë për të funksionuar, përgatit, veprim, marrë si dhe të bashkëpunojnë për të marrë në atë shkallë.”

Schweinsteiger, që ishte i autorizuar nga klubi Old Trafford sipas menaxherit paraardhëse Louis van Gaal në korrik 2015, trained alone or with the Under-23 side at United after Jose Mourinho took control as supervisor last summertime.

Ai u kthye në ekipin e parë të ngritur para një lojë Europa Organizatës kundër Fenerbahçe në nëntor, si dhe luajti ndeshjen e tij e parë për klubin këtë periudhë në një fitore EFL Kupës ndaj West Ham në 30 nëntor.

Ai e ka bërë në të vërtetë thjesht 3 më shumë paraqitje për klubin – tortues deri një qëllim – me shëtitje e tij të fundit që vijnë si një alternativë kundrejt Saint-Etienne në Organizatën Europa në 22 shkurt.

Share this article

Pin atë në Pinterest

Shperndaje kete

Share këtë post me miqtë tuaj!