search-engine-optimization

Këto taktika SEO dhe teknika është vendimtar për kompaninë tuaj.

Komentet janë jashtë për këtë post.

Pasi që ju të merrni në botën e SEO, ju do të mësoni se përmirësime të vogla mund të bëjë një ndryshim të madh. Nëse ju nuk jeni të sigurt se si për të bërë SEO, ky artikull mund të ju ndihmojë të shihni se si për të rritur renditjen faqen tuaj dhe të hidhen në faqen e parë.

Të jetë i durueshëm për rezultate nga SEO. Një bollëk të trafikut dhe të mëdha të ndryshimeve nuk do të ndodhë brenda natës. Në fakt, ajo mund të marrë disa muaj, sidomos nëse faqja juaj është e re. Në këtë drejtim, një biznes online nuk është e ndryshme se sa një tradicionale. Reputacion të zhvillohet me kalimin e kohës.

Studim sasinë e kohës çdo kompani ka qenë në biznes. Shikoni në rreziqet që janë të përfshirë, kështu që ju jeni të sigurt për të bërë një vendim të informuar.

Blej një të lehtë për të kujtuar emrin e domain. Duke pasur një emër domain që është e thjeshtë për të thënë dhe të lehtë për mësim do të bëjë që njerëzit të jenë më të aftë për të gjetur përmbajtjen tuaj nga faqet e rrjeteve si Youtube direkt në faqen tuaj të veçantë.

Kur bën emrat URL për çdo faqe, mbani në mend se spiders search engine nuk mund të deshifroj të gjuhës dhe kohen id emra dinamike të tilla si / page_id = 59. Search engines spiders të ketë një kohë të vështirë të lundrimit URL dinamike, dhe si rezultat, mund të mos indeksi faqen tuaj të saktë. Mënyra më e mirë për të shmangur këtë problem është me konvertimin adresat web dinamike të URL-statike që përfshijnë fjalen tuaj kryesor në vend.

Në mënyrë për të vërtetë të rritur PageRank tuaj, ju duhet të merrni jo vetëm të vizitorëve në faqen tuaj, por t'i mbajtur ata atje. Besohet se koha vizitorët tuaj të qëndrojnë në faqen tuaj do të ndikojë rangut tuaj. Kjo do të rrisë e faqes radhë faqe. bordet mesazh dhe forume mund të inkurajojë vizitorët për të qëndruar në faqen tuaj për një kohë të gjatë.

Duke shkruar përshkrime inteligjente në tags tuaj meta për çdo faqe e internetit tuaj është shumë e rëndësishme. Përshkrimi tags kanë vlerë të madhe dhe ato do të shfrytëzohen në SEO. Bëni përmbajtja meta tag vlefshme dhe konciz. Duke pasur tags meta të ngritur do të sjellë njerëzit në faqen tuaj te internetit, edhe në qoftë se ju nuk janë aq të larta në renditjen search engine ende.

Shtriu imazhin e një ekspert në fushën tuaj. Kjo është një strategji efektive të marketingut që mund të ketë shpërblime të mëdha. Është e rëndësishme për të hartuar një prani online që është i fokusuar në një treg shumë të veçantë të synuar. Pasi të keni faqen tuaj në vend, search engine optimization do të ju lejojnë të bërë më të lehtë për konsumatorët e ardhshëm për të gjetur ju në rezultatet e kërkimit. Të siguruar konsumatorët me atë që ata dëshirojnë, jo atë që ata mund të mendojnë se ata dëshirojnë.

Për të ndihmuar të rangut tuaj të internetit më të lartë fjalen përdorim në URL e faqes suaj. Kur URL përfshin gjëra njerëzit nuk janë në kërkim për, si numrat dhe simbolet, faqja juaj është e vështirë për të gjetur. Është përdorimi me rëndësi jetike për të përdorur fjalë kyçe që njerëzit do të kërkoni në atë duhet Relevancy me temën e faqes tuaj, në mënyrë për të rritur renditjen.

Mbani në mend se disa spiders search engine nuk i përgjigjen mirë ndaj Javascript. Të jetë i sigurt që gjithë faqja e juaj nuk është bërë në Java, ose ju mund të humbni jashtë në radhë faqe.

Image links rrallë të luajë një rol në search engine optimization. Image links vetëm të sigurojë lidhur skedarëve URL për search engine bots në indeksin.

Nëse ju jeni plotësisht të panjohura me SEO, ju së pari duhet të përqëndrohet në mastering një nga konceptet më të rëndësishme. Pa marrë parasysh se sa kohë dhe energji që ju vënë në të mësuarit SEO, ju kurrë nuk do të bëhet një ekspert në çdo mashtrim. Zgjidhni një që punon për ju në mënyrë që ju mund të zotëruar atë.

Për të arritur një të rangut të lartë kërkimi për faqen tuaj, kjo është thelbësore për të përdorur fjalë kyçe të mirë në tag faqen tuaj titullit. Kur një motor kërkimi duket për webpages ata vënë theksin më shumë në përmbajtjen që është në tags titullin kështu që është e rëndësishme që të ketë fjalë kyçe tuaj të përfaqësuar në to. Përdor fjalë kyçe popullor si një mjet për të gjeneruar më shumë trafik.

Duke përdorur lidhje të rëndësishme në faqet e referencës besuar do të përmirësojë të rangut motor tuaj. Choice lidh është një pjesë jashtëzakonisht e rëndësishme e SEO. lidhje të rëndësishme me faqet e internetit të tjera janë më të vlefshme nga një perspektivë SEO se sa lidhjet që lidh bashkë faqen tuaj te internetit. Për të marrë një ndikim më të madh në rang sigurohuni që ju të kërkoni për opsionet që ju lejon të lidhura prapa në faqen tuaj.

Përdorni tekstin drejtë të ankorohen kur interlinking faqen tuaj. Ka disa fjalë që ju nuk duhet të përdorni, sepse ata nuk do të ju ndihmojë në përpjekjet tuaja SEO. Ju mund të merrni ndihmën që ju duhet me tekst të ankorohen nga një profesionist.

Mos krijoni një faqe që përmbajnë vetëm lidhje. Në vend të kësaj, të përpiqet të përzierje e tyre në për rezultatet më të mira. Link faqe nuk janë vlerësuar nga lexuesit apo motorët e kërkimit. Kur ju mbani përmbajtjen tuaj relevante për tekstin tuaj, ajo ndihmon motorë kërkimi interpretuar kontekstin më të saktë, dhe kjo e bën të dhënat tuaja të duken më profesionale.

Përdorni ngjarjet aktuale dhe tema interesante për të rritur rrjedhjen e trafikut. Kjo është e rëndësishme për shkak se ju mund të tërheqë në vizitorëve të cilët ishin në kërkim për diçka në dukje pa lidhje me temën tuaj. Ai gjithashtu mban vizitorët tuaj të vijnë.

Sigurohuni proxy server që pret faqen tuaj nuk është përdorur edhe nga vendet më pak të njohur. Të bësh këtë mund të ulet renditjen search engine tuaj, e cila do të shkaktojë jo për të marrë sasinë e trafikut që ju dëshironi.

një i rëndësishëm SEO tip është për të mbajtur një sy në renditjen e kërkimit tuaj. Ju mund të keni të keq strategji motor kërkimi kurrë, por ju nuk do të dini nëse ju kontrolloni rregullisht. Përdorni Alexa apo Google toolbar për të parë renditjen e faqes tuaj.

Pse jeni duke u përpjekur për të rangut të lartë? Mos harroni qëllimin tuaj përfundimtar të dyja tërhequr vazhdimisht lexuesit të reja dhe që ata të kthehen. Vetëm përmbajtja e madhe do të sigurojë që njerëzit jo vetëm vizita, por kthehen. Duke pasur përmbajtje të madhe në faqen tuaj gjithashtu ndodh të jetë një nga më të mira teknikat search engine optimization. Përmbajtja juaj duhet të jetë e vërtetë dhe të freskëta.

Pas te gjithave, të paturit e një faqe interneti shumë të dukshme dhe popullore është ajo që shumica e njerëzve duan të arrijnë me web faqen e tyre. Ajo mund të jetë e vështirë për të arritur këtë, sidomos me tregjet atje që janë konkurruese. megjithatë, ju mund të përdorni këto këshilla për të ndihmuar në faqen tuaj për të marrë deri aty ku ajo duhet të jetë.

Faqet Post

Share this article

Komentet janë të mbyllura.

Pin atë në Pinterest

Shperndaje kete

Share këtë post me miqtë tuaj!