Facebook Marketing Training ju mund të kuptoni.

Kurse Social Media : Facebook Marketing Training ju mund të kuptoni.

Komentet janë jashtë për këtë post.

A Ju Duke kërkuar informacion rreth Facebook Marketing? Pastaj Check Out Këto Këshilla e Madhe!

Facebook është një website e dimë të gjithë dhe përdorimi. Ne dashuri për të mesazheve miqtë tanë ose shikoni fotot e familjes. Ajo tha se, shumë prej nesh gjithashtu e përdorin atë për të komunikuar me të markave ne dashuri apo urrejtje. Nëse ju doni të filloni ndërtimin e marrëdhënieve me klientët tuaj përmes Facebook, Lexo.

A nuk të nënshkruajë për një llogari në Facebook dhe presin emrin e markës suaj për të folur për veten. Edhe në qoftë se krejt ju jeni të marketingut është mjaft e themeluar mirë, ju ende nevojë për të bërë punë për ta bërë atë edhe më popullor. Dështimi për të bërë këtë mund të rezultojë në ju humbur disa nga tifozët tuaj.

Çdo përmbajtje në internet që të publikojë të lidhura me faqen tuaj në Facebook. Nëse faqja juaj ka një blog, të përfshijë një përmbledhje dhe post lidhje nëpërmjet Facebook. Lidhu faqen tuaj Facebook me profilin tuaj në Twitter të ketë tweets tuaja të postohen në Facebook.

Asnjëherë argumentojnë me një anëtar të bazës tuaj tifoz. Nuk mund të ketë disa njerëz që nuk më pëlqen produktin tuaj dhe ata mund të thonë gjëra negative. Mbani cool tuaj në këtë lloj të situatës. Mënyrë që ju të trajtojë ajo do të japë njerëzve një ide e mirë të asaj që është si për të bërë biznes me ju.

A mos i lënë asnjë pjesë të Facebook faqe bosh tuaj nëse jeni duke kërkuar për tregun e biznesit tuaj. Shumë njerëz lënë pas dore për të vënë të gjitha info e tyre dhe kjo mund të kushtojë shumë në afat të gjatë. Nëse njerëzit nuk mund të gjeni informacionin që ata kanë nevojë në biznesin tuaj, ata mund të kërkojnë diku tjetër për të marrë atë që ata kanë nevojë.

Kur ju postoj diçka, një nga qëllimet tuaja duhet të jetë për të nxjerrë përgjigje nga komuniteti juaj. prandaj, mendoni për secilin post dhe të kuptoj se si për gjëra fraza në mënyrë që njerëzit do të duan të komentojë mbi atë që keni për të thënë. Në mënyrë eksplicite kërkon mendime është një nga mënyrat më të mira për të bërë këtë.

Bëni të lehtë për vizitorët për Facebook faqen tuaj të regjistroheni ose si faqen tuaj. Sigurimi diçka të dobishme vetëm për regjistrimin është një mënyrë e mirë për të mbajtur bisedë e sipër me palët e interesuara. Mbajë konkurseve dhe lotari apo vetëm ofrojmë mostrave falas të produktit.

Ka shumë të burimeve ju mund të përdorni për të mësuar më shumë rreth Facebook marketingut, por mbani në mend se metodat e rekomanduara nga Facebook gurus marketingut nuk mund të përshtatet për audiencën tuaj të synuar. Mëso sa më shumë të jetë e mundur në lidhje me Facebook marketingut dhe të zgjidhni metodat që duket të jenë të përshtatura për audiencën tuaj.

Faqja e profilit të bëjë tuaj profesionale. Që ju jeni duke shpresuar për njerëzit për të gjetur ju në Facebook, Faqja e profilit të juaj mund të jetë përshtypja e parë që njerëzit kanë të biznesit tuaj. Duke e bërë atë profesional, Shikuesit do të shohin kompaninë tuaj si një profesionist. Sigurohuni që ju përdorni gramatikën dhe drejtshkrimin.

Facebook është më efektive në qoftë se ju përdorni atë si një ndërtues lidhje, kështu që nuk e përdorin atë në të njëjtën mënyrë që ju do të përdorni një mjet të drejtpërdrejtë të marketingut. Nëse çdo gjë ju post është e marketingut lidhur, ju mund të humbni një shumë të tifozëve. Njerëzit priren të jenë më të interesuar në biznesin tuaj si një e tërë, dhe ata nuk duan të jenë të ndjeni sikur ju jeni spamming ato.

Përgjigjet për ndonjë koment që ju të merrni. Kjo do të thotë komentet e lëna në faqen tuaj dhe për ata që janë në kutinë tuaj. Ju do të keni për të vënë në disa përpjekje, por tifozët do të duan kontakt personal.

Kuptuar se çfarë nuk funksionon në Facebook marketingut. Nuk janë praktikat më të mira që duhet të kopjimit, por ka edhe praktika të këqija që ju duhet të shmangin. Mësuar nga të tjerët’ gabimet dhe sukseset. Njerëzit shpesh e di për të kërkuar nga praktikat më të mira, por ata rrallë shikojmë në ato më të këqija. Mundohuni të ndihmuar fushatën tuaj nga duke parë atë që nuk duhet bërë.

Nëse Facebook fushatës tuaj të marketingut ka ngecur, nisur një garë të re. Njoftojnë synimet tuaja me miqtë tuaj dhe email anëtarët e listës dhe të bëjë diçka emocionuese. Fjala do të kapur më shpejt që ju jeni deri në diçka interesante dhe që do të krijojë një lëvizje social media rreth biznesit tuaj. Ju do të ringjall interesimin e klientëve tuaj të vjetër dhe do të nënshkruajë-up të reja, si dhe.

Ndryshojnë koha e postimeve tuaja për të parë kur ju merrni më pëlqen ose komente. për shembull, shumë njerëz janë në faqet e mediave sociale vonë gjatë natës, pas dhjetë. Posta juaj mund të merrni më shumë shikueshmëri në qoftë se ajo shkon deri atëherë. dhe, në qoftë se ju nuk doni të jetë bërë detyrat e punës të lidhura që natën vonë, ju gjithmonë mund të përfitojnë nga tipar caktimin që Facebook ofron dhe shkruaj këtë post gjatë ditës.

Mbani mesazhet tuaja shumë e thjeshtë për të tretet. mbaj mend, shumica e folks janë goxha i zënë gjatë ditës. Nëse ju overcomplicate mesazheve tuaj, shanset janë që ju do të merrni përgjigje zero. Mbani postimet tuaja në disa rreshta gjatë kohës më të ngarkuara të ditës, dhe të bëni pyetje të thjeshta që janë të lehtë për t'iu përgjigjur.

Facebook Ads

Provoni duke përdorur Facebook reklama në taktikat tuaja të marketingut. Vetëm postimi normalisht nuk do të bëjë të gjitha që shumë në drejtim të promovimit të një produkti apo shërbimi në krahasim me të ka një ad marrë nga. ads blera mund të bëjë një ndryshim të madh. Ata janë të përballueshme dhe efektive.

Konsideroni të investuar në Facebook Ads. Ju mund të paguani një tarifë të ketë një numër të caktuar të përdoruesve në shënjestër Facebook shihni shpalljen tuaj. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të marrë më shumë abonentë për faqen tuaj. Ju do të merrni rezultate më të mira në qoftë se ju ofrojnë një zbritje për të abonentëve të reja apo të organizojnë një dhuroj.

Provoni duke përdorur Facebook ads. reklama e paguar nëpërmjet Facebook mund të ndihmojë biznesin tuaj, sepse ata ju lejojnë të synuar audiencën tuaj në mënyra të ndryshme. Ju jeni në gjendje të përcaktojë gjininë, grupmosha, vend, dhe më e audiencës tuaj. Ju mund të jetë aq ngushtë apo të gjerë si ju pëlqen kur specifikuar nevojat e tyre. buxheteve të fushatës dhe çmimet e ofertës për të provuar sa më shumë tituj, images, dhe ad kopje si ju pëlqen. Nëse fushata juaj nuk punon, ju mund ta ndalojë atë menjëherë në mënyrë që ju të mos shpenzoj tepër në të.

Kur vjen puna për të angazhohen klientët tuaj në bisedë, asgjë nuk punon, si dhe duke përdorur Facebook. Kjo formë e marketingut të vërtetë ju lejon për të arritur një audiencë që ju nuk mund të gjeni diku tjetër. Pasi të jeni duke përdorur këshilla që ju keni lexuar këtu, Suksesi i fushatës suaj duhet përmbushur të gjitha qëllimet që ju të përcaktuara dhe të kalojë ato.

Faqet Post

Share this article

Komentet janë të mbyllura.

Pin atë në Pinterest

Shperndaje kete

Share këtë post me miqtë tuaj!