Home / arkiv /

world-news

world-news / 825 mesazh i gjetur

bastian.jpg

Bastian Schweinsteiger: Shënoi golin e tij të fundit për Manchester United atëherë bashkuar Chicago Fire

Manchester United në fakt kanë rënë dakord për të lejuar mesfushori Bastian Schweinsteiger nënshkruajë me anë MLS Chicago Fire. Një ofertë në mes të klubeve u vendos të hënën dhe shkon përmes një klinike si dhe viza e mbrojtur. Kapiteni i mëparshëm Germany, 32, në fakt ka autorizuar një 1 marrëveshja vit, inning accordance with the Chicago Tribune paper. " Unë jam i trishtuar për të lënë miqtë e shumtë të mira në Manchester United," ai deklaroi. "Megjithatë, unë jam mirënjohës klubit për lejimin mua mundësinë për të përdorur deri këtë vështirësi." ai përfshirë: "I have actually taken pleasure in collaborating with the [...]
congo drejtësisë

congo drejtësisë

Toka e pasur Kongos është e pabesueshme. përafërsisht 80 Përqindja e coltan së botës është lëshuar mbi kombet kufirit të, megjithëse jo më shumë se 1% i çelikut shitur në të hapur-treg është kongolez (Coltan mund të gjenden në laptopë, Telefonat celular, kamera etj). Congo gjithashtu mund të është e pasur me diamante, naftës dhe ari. Së bashku me grupet rebele dhe vlera jo të mjaftueshme në mesin e vajzave, OKB-ja shpesh ka thënë se Congo mund të jetë kryeqyteti përdhunimi i të gjithë botën duke përdorur një deklaratë nga Journal juaj Amerikane e Shëndetit Publik lëshuar komente në 2011 që 48 gra u përdhunuan çdo [...]
superbowl 51

Shikojnë Super Bowl 51 Online For Free.

FoxSports can host a livestream of Super Bowl 51, mbushur me reklama. (gati) çdo sistem që ka një shfletues interneti - TV urtë, fletore, dhe vendosur kontenierë të lartë - mund të shohin lojë të përgjithshëm në lidhje me faqen e Fox Sport pa asnjë duhet të nënshkruaj, apo edhe për të hyrë në lidhje me faktet pako kabllor tuaj. Kryesore një vërejtje listuar këtu është që ju thjesht nuk mund të edhe pse që me të vërtetë me të vërtetë dëshiron për të parë lojën e përgjithshme në këtë mënyrë gjithsesi të parë atë në smartphone? You’ll have to be a Verizon wireless customer should you actually want to stay tuned towards the motion [...]
si SHBA shtyn Rusia Nine shumë të vrarë në Ukrainë

Si SHBA shtyn Rusinë 9 Më shumë janë të vdekur.

Avdiivka (Ukrainë) (AFP) - Issues between Ukrainian causes and Russia Moscow-supported rebels quit two more lifeless in a flashpoint city Friday and eight others elsewhere in bloodshed that's motivated the united states to condemn Russiais "i madh" pozitë. Komente më të fundit nga të dy anët e konsiderojnë numri i të vdekurve në-luftën për 34 që nga e shtuna brenda japanese luftës-zone -- një shumë që nuk vërehet për shkak kulmin e betejës në Ukrainën perëndimore në 2014. The united states critique of Moscow is likely to be accepted in Kiev because it is specially concerned about dropping the assistance in California as fresh Leader [...]
Amazon.com, Inc.

Stoqet Amazon Falls

The risk has to harm Amazon's financials as the organization has began to encounter appropriate stress for presumably allowing the prevalent purchase of fakes about the system. Ka pasur 000 promovimin në Amazon, mbi 100,000 shitësit me të madhe të të hyrave se $100, organizata tha. Dhe sot se AWS është konvertuar në një kompani të madhe në të drejtën e, Amazon është duke prodhuar të ardhura të vërtetë se mund të shfrytëzojë për mundësi të mëtejshme. Pajisja cloud computing furnizon një kompani shumë më fitimprurës për Amazon. Si kompani e shitjes me pakicë Shtetet e Bashkuara vjen me një fitim operativ prej 5 percentage of online sales [...]

Brand Giorgio Armani: elegancë, Shije të mirë dhe shkathtësi personifikuar.

Giorgio Armani ka lindur në 1934 ne Itali. It wasn't until 1975 that he started his own company and the legend that became the Armani name was born. He concentrated on fashion clothes for women, but before long he branched out into accessories of various kinds, and eventually to Armani Exchange watches. The Armani Exchange products are now available in some 26 countries in over 200 different stores, and they have plans to expand further too. Armani jeans are fashionable and quite popular in the UK market especially London, Manchester and Liverpool. Dark wash is not the only popular variety [...]
Uber

Uber është paguar $20 milionë për të mashtruar njerëzit në ngarje.

Marrëveshja njoftoi të enjten me Komisioni Federal i Tregtisë mbulon deklaratat e bëra nga Uber vonë 2013 deri 2015 duke u përpjekur për të rekrutuar më shumë Shoferët e për të zgjeruar shërbimin e saj dhe mbeten përpara rivalit të tij kryesor, Lifting. FTC pretenduar se drejtuesit më Uber janë duke fituar shumë më pak në 18 madhe U.S. Qytetet se Uber publikuar online. Rregullatorët gjithashtu pohoi se shoferët plagë paguar të konsiderueshme më shumë për qira makina se kompania kishte pretenduar. "Shumë konsumatorë të regjistroheni për të përzënë për Uber, but they shouldn’t be taken for a ride about their earnings potential or the cost of financing a [...]
Bella Hadid dhe Selena Gomez Fall për fundjavë.

Bella Hadid dhe Selena Gomez Fall për fundjavë.

Komentet janë jashtë për këtë post.
më shumë histori nga TMZ: Bella Hadid beson Selena Gomez ka pista të saj nga takim The Weeknd prapa shpinë të saj. Sources close to Bella tell TMZ she feels betrayed because her ex and Selena hooked up almost immediately after Bella and Weeknd ended their relationship. Here's where it gets interesting. We're told it was actually Bella who pulled the plug 2 muaj më parë, sepse marrëdhënia bi-bregdetare ishte shumë e vështirë. megjithatë, lënduar shpërbërjes. gjithashtu interesante ... a Selena source says the thing between Selena and Bella's ex is 2 muajshe. Ata madje kaluan pushimet së bashku. [...]

Derek Wolfe Injury: Broncos DE plagosen Neck vs. Patriots

Denver Broncos defensive lineman Derek Wolfe suffered a neck injury Sunday against the New England Patriots and has been ruled out for the rest of the game, per Broncos vice president of public relationsPatrick Smyth.world news dailyWolfe is one of the key contributors on the defensive side of the field for Denver, starting every game he has played in since being drafted in the second round in 2012.The 26-year-old has appeared in all 13 games this season, totaling 5.5 sacks and 49 tackles, including two against the Patriots before his injury. He also had 5.5 sacks in 2015 while contributing [...]

Manchester City vs. arsenal: Rezultati dhe Reagim nga 2016 Premier League Match

Manchester City erdhi nga prapa të mundë Arsenalin, 2-1, at the Etihad Stadium during Sunday's Premier League action.Theo Walcott gave the visitors an early lead, but Leroy Sane tied things up early in the second half. City dominated possession before and after the break, and Raheem Sterling completed the comeback after 72 minutes.As City's official Twitter account shared, manager Pep Guardiola opted for an experimental formation, with Kevin De Bruyne playing striker:TEAM NEWS with @haysworldwide #cityvafc #mcfc pic.twitter.com/IhBLvYsPzDManchester City (@ManCity) dhjetor 18, 2016Arsenal's tactics were a little more conventional, with Alexis Sanchez once again serving a central role:The wait is [...]

Pin atë në Pinterest