si SHBA shtyn Rusia Nine shumë të vrarë në Ukrainë

Si SHBA shtyn Rusinë 9 Më shumë janë të vdekur.

Avdiivka (Ukrainë) (AFP) – Çështjet mes shkaqeve të Ukrainës dhe rebelëve Russia Moscow mbështetura lë dy më shumë pajetë në një qytet ku nisi përleshja e premte dhe tetë të tjerë në vende të tjera në gjak që është motivuar në Shtetet e Bashkuara për të dënuar Russiais “i madh” pozitë.

Komente më të fundit nga të dy anët e konsiderojnë numri i të vdekurve në-luftën për 34 që nga e shtuna brenda japanese luftës-zone — një shumë që nuk vërehet për shkak kulmin e betejës në Ukrainën perëndimore në 2014.

Shtetet e Bashkuara Kritika e Moskës ka gjasa që të pranohet në Kiev për shkak se është veçanërisht i shqetësuar për rënie ndihmën në Kaliforni si Leader freskëta Donald Trump përpiqet për të rregulluar lidhjet me Russiais Vladimir Putin.

rebelët dhe gjithashtu shkaqe ukrainas janë tani tregtare bomba dhe llaç afër flakë në qytetin e front-line Avdiivka e vetëm në veri të profesional- rebelët’ Kapitali de-facto i Donetsk.

Ushtria pohoi pacientët vdekjeprurëse më të fundit kanë qenë një punonjës krizë në Avdiivka dhe një grua zonë. Kostoja brenda qytetit blu jakë, në të cilën një fabrikë të madhe coke përdor pothuajse të gjithë popullsinë e të 25,000 njerëzit sot qëndron në 27.

Rregullatorët deklaroi se pesë troopers u vranë në fusha të tjera të Ukrainës aziatik në të cilën një kryengritje profesionale Evropian ka shpërthyen nga prilli 2014.

Rebelët tha se dy civilë u vranë gjithashtu nga bombardimet nga ushtria ukrainase .

– zjarri përhershme llaç –

Ukraina kanë shkëmbyer fajin mbi të cilët ishin përgjegjës për viktima dhe të cilët filluan sulmin.

Gazetarët AFP në Avdiivka tha se jehona vetëm parregullt e mortaja mund të vërehet në kufijtë e saj dhe bombardimi kishte vdekur së bashku në mënyrë të konsiderueshme brenda vetë qytetit.

separatistët’ Sulmi erdhi pas një muaj shkak të gjatë të qetë krahasuese në kuadër të betejës 33-mujore dhe ka honed koncentrohen planetis për gjakderdhjen në oborrin e Eu.

Trazirat filluan në mënyrë të konsiderueshme më pak se 8 javë pas Ukrainë rrëzoi evropiane e saj- Shefi që ishte kthyer .

Moska reagoi para se me sa duket planifikon kryengritjen aziatik të mbajë Ukrainën në flash e saj pas majë të saj drejt Northwest nga aneksuar gadishullin Ukraineis Krime në mars 2014.

Kremlini e sheh të gjithë Bashkimin Sovjetik përfshirë në botën e saj gjeopolitike të ndikimit — një pozicion i kontestuar fort nga liderët perëndimorë dhe Usa psh Kancelarja gjermane Angela Merkel.

si SHBA shtyn Rusia Nine shumë të vrarë në Ukrainë
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • Evernote
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • Blogger
  • Tumblr

Një ceremoni zie në Kiev në shkurt 1, 2017 për një nga shtatë ushtarakëve ukrainas i cili vdiq gjatë luftimeve në qytetin lindor të Avdiivka (AFP Photo / Sergei Supinsky)

Peskov tha se Moska vazhdon ” për të përshkruar shumë vetë vendosje tonë për të gjithë njerëzit e shokëve tanë të tjera dhe Këshillit të Sigurimit të OKB-së, si konsulent të përhershëm në SHBA”.

Granatimet Avdiivka mbetur pothuajse 20,000 njerëz pa energji apo ngrohje në temperatura të ftohtë.

Qyteti sot ka përdorimin e një vend me ujë, por duke përdorur stresit të brishtë për të krijuar atë në dispozicion në sipërfaqet më të mëdha të strukturave që janë të larta.

– mbështet Krime –

Amerika gjithashtu ka deklaruar para Kremlin dorëzuar Krimenë — të shumtë në Kiev parashikuar se do të bëjë në Trump — ajo nuk do të rrisë sanksionet kundër Rusisë.

Ukrainisht Leader Petro Poroshenko ka premtuar për të fituar Krimenë mbrapa, por nuk ka deklaruar se si kjo mund të kryhet.

Mundësia e dhënies Spain vendndodhjen e zgjedhjes së tij deri duket shumë i largët.

Negociatorët nga Rusia dhe Ukraina përveç rebelëve vendosi të enjten në kryeqytetin Belarusian Minsk të tërhiqen armët e mëdha të dielën në hyrje.

Oferta tregon se sulmi Avdiivka mund të përkeqësohet shpejt.

Share this article

Pin atë në Pinterest

Shperndaje kete

Share këtë post me miqtë tuaj!